USG Piersi Warszawa

USG Piersi Warszawa

Usg piersi podstawowa ochrona

Jesteś starą w wieku między 20. a 30 rokiem mieszkania? Natomiast może jesteś w przeważa? Gdy naprawdę, powinnaś obowiązkowo wykonać sonomammografię, czyli USG piersi. Regularne badania umożliwiają wykryć zmiany, jakie w perspektywy mogą przemienić się w oczekujący życiu nowotwór- miej o tym!

USG piersi – na czym to liczy?

Sonomammografia to próbowanie ultrasonograficzne, które liczy na podawaniu wnętrza piersi za pomocą fal dźwiękowych o częstotliwości od 1 do 10 MHz. Wspomniane fale są niesłyszalne przez odpowiednie ucho. Prowadzone z sprzętu USG przechodzą do testowanych tkanek, i dalej wyzwolą się z nich także powracają do odbiornika. Potem fale akustyczne są czynione w pociągi elektryczne, co na ekranie monitora charakterystyczne istnieje jak obraz. Tak dokładnie można przedstawić działanie ultrasonograf.

USG piersi – jak trwa badanie?

Badanie ultrasonograficzne piersi jest doskonale stabilne oraz bezbolesne. Może istnieć robione nawet u osoby w woli i jedzących piersią, a fale dźwiękowe emitowane przez układ do USG w przeciętny klucz nie uszkadzają tkanek. Więc takie rozważanie potrafi stanowić kilkakrotnie powtarzane. Badanie prowadzi następująco:

pacjentka kładzie się od terenu w administrację i wstawia na plecach na leżance z dłońmi założonymi pod głową,
lekarz smaruje żelem głowicę narządu i zakłada ją do piersi pacjentki, następnie trochę nią zwleka po badanym zakresie.
W okresie USG zbierane są obie piersi wraz z stosunkami chłonnymi osiągającymi się w otworach pachowych. Każde odnalezione w trakcie USG zmiany np. torbiele lub guzki, są dokładnie wymierzone i przedstawione. Wielką wada istnieje owo ,iż nie wyczekujemy na klucz badania, bo jest on przetwarzany na dziś w trakcie wizyty.

USG piersi – czy problem się stworzyć do badania?

Doświadczenie owo nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Uczynić je zasobna w dowolnej fazie cyklu menstruacyjnego, choć podaje się, aby USG piersi było osiągane bezpośrednio po czasie. Wtedy piersi są jeszcze delikatne i nieobolałe, natomiast w odwrotnej połowie cyklu dociera do zmian w gospodarce hormonalnej, co chyba utrudnić przeprowadzenie badania.

Rozpoczęcie poszukiwanie poprzedzi krótki wywiad medyczny, przeprowadzony przez specjalisty radiologa. W jego trakcie pojawią się pytania o wiek, datę ostatniej miesiączki, zażywane leki (w niniejszym hormony), choroby piersi stojące w grupie, przebyte porody oraz utrzymywanie piersią oraz przekroczone w historii operacje. Idealnie stanowi także zabrać ze sobą wyniki byłych badań (np. USG lub mammografii), o ile takie pytania posiadamy. Dzięki nim silna obejrzeć, czy wykryte podczas poszukiwania łagodne guzki podniosły się lub poprawiłyby swój profil.

USG piersi – co znajduje?
Ultrasonografia pozwoli nam wykryć także zmiany łagodne, jak także we wczesnym etapie nowotwory złośliwe. Badanie USG doskonale kształtuje się do zabezpieczania zmian torbielowatych, mastopatii, dysplazji sutka, brodawczaków oraz tzw. Gruczolakowłókniaków, szczególnie często stojących u młodych osób.

Gruczolakowłókniak to lekki nowotwór piersi w perspektywy guzka. Potrafi brać oryginalne formaty z kilku, kilkunastu milimetrów do nawet mało centymetrów. Występuje sam bądź w kategoriach. Często zawiera wyjątkowy kształt. Jest wytrwały lub elastyczny, więc odda się przesuwać pod palcami. Gruczolakowłókniak przeważnie nie przynosi dyskomfortu, o ile nie stanowi różnorodny. W odwrotnym sukcesie może kierować dolegliwości bólowe dodatkowo chodzi go zabić. Choć odmiany te nigdy występują się zmianami złośliwymi toż powinien je patrzeć. Najlepszym narzędziem do filmowania jest oczywiście USG. Pani powinna informować się na pytanie ultrasonograficzne nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, jeżeli wykryto obok niej gruczolakowłókniaka.

USG piersi – jakże przeważnie je dokonywać?
Na doskonałe USG piersi ślubna powinna pasować się między 20. a 30. rokiem bycia, i później przypominać kosztuje cokolwiek nic co 2 lata. Po przebyciu 30-tki badanie należy działać już średnio co 12 miesięcy. Jednak jeśli w dotychczasowych badaniach lekarz wykrył jakieś patologiczne zmiany albo pacjentka ma obciążony wywiad domowy więc chodzi przeprowadzać je częściej, nawet raz na 6 miesięcy.

USG piersi – kiedy warto się udać na pytanie?

Wskazaniem do sonomammografii jest:

Zmiana pozycji/ kształtu piers
Obecność guzków i zgrubień wyczuwalnych podczas samobadania piersi
Ból piersi
Wyciek z brodawki sutkowej
Wciągnięte, zaczerwienione, owrzodzone brodawki sutkowe
Zmiana wielkości/ kształtu piersi
Przebarwienie skóry piersi
Powiększone węzły chłonne pod pachami
Stosowanie HTZ
Obciążony wywiad rodzinny tj. występowanie raka piersi wśród znajomych
Potwierdzona mutacja genów BRCA-1 i BRCA-2
Doświadczona lub miana operacja powiększenia/ korekcja kształtu piersi
Przydatność do in vitro
Stosowanie HTZ

USG piersi – czyli potrafi mammografia?

Myślisz się czytając niniejszy rozdział- czy zamiast USG nie owszem byłoby, wykonać poprostu mammografię? Które z ostatnich pytań jest słuszniejsze? Sumę jest następujaca: piersi młodych kobiet są w części utworzone z tkanki gruczołowej, która w mammografii rentgenowskiej nie jest starannie znana. Stąd piersiom młodych dam o utkaniu gruczołowym dedykowane jest rozpoznawanie ultrasonograficzne. Oraz w późniejszych latach wzrastania gruczoł ustępuje miejsca tkance tłustej również wtedy korzystniejszym podejściem będzie szybko mammografia. Pamiętajmy- nie wyróżnia to, że USG piersi jest poszukiwaniem przeznaczonym jedynie dla 20. – 30. latek.

USG piersi – zaś może rezonans magnetyczny ?

MRI piersi, zwane też jak mammografia rezonansu magnetycznego toż którekolwiek spośród najdokładniejszych poszukiwań w diagnostyce nowotworów piersi. Gra na całkowicie nowej wartości niż USG czy mammografia. Wykorzystuje się w przed bowiem wielkie pole elektromagnetyczne zamiast fali ultradźwiękowej i światła rentgenowskiego. Energia zachodząca w trakcie poszukiwania jest zmieniana w utwór otwarty na monitorze, copozwala dokładnie zlokalizować zmianę również przeznaczyć jej konstrukcję czy stan unaczynienia. Jednakże należy o jednym pamiętać, że nie każda osoba będzie mogła takie badanie wykonać.

Przeciwskazaniem do utworzenia badania u pacjentki, będzie dysponowanie w ciele wszelkich metalowychprzedmiotów. Uczęszczają do nich np. rozrusznik serca, neurostymulator, wszczepiony aparat słuchowy, pompa insulinowa, obecność ciała zagranicznego w oku lub metalowego klipsa w czaszce. Ponadto u pań w ciąży rezonans magnetyczny wymaga istnieć uprawiany z pełną rozwagą a dopiero to, jak stanowi obecne całkiem konieczne. Tego standardu przeciwskazań nie ma przy USG. Generalnie, jako same spośród wszelkich dostępnych metod ustalania istnieje ono w globalni bezpieczne.

USG piersi – które są różnice pomiędzy mammografią?

Mammografia i USG piersi to dwa dalekie badania, które winnym się wzajemnie uzupełniać oraz nie mieć dla siebie konkurencje. We wczesnych stadiach rozwoju nowotwór piersi jest często postać mikrozwapnień, natomiast ostatnie konkretne będą lecz w mammografii. Badanie ultrasonograficzne i pozwala oglądać piersi pod wieloma kątami , takich dróg obecnie nie daje mammografia.Co więcej za usługą USG stanowimy w powstanie odróżnić zmianę lekką od złośliwej, litą od niegroźnej dla zdrowia torbieli. Natomiast badanie mammograficzne aktualnie na aktualne nie pozwala. Więc co raz częściej stare osoby po mammografii a właśnie przeznaczane są na USG piersi. Dopiero oba studiowania w połączeniu ze sobą pozwalają bowiem pełny obraz sytuacji. Natomiast ostatnim samym USG piersi jest sprowadzone do dziewczyn w wszystkim wieku!

USG piersi – miłe dla pań w ciąży

U pań w przeważa raka piersi bada się nawet 7 miesięcy później w zestawieniu do kobiet, jakie nie są w ciąży. Rozpoznanie nowotworu widzi się w znacznie zaawansowanym stadium, więc automatycznie psuje się perspektywy na wyleczenie. I panuje przekonanie, że obok pań w wybiera i pielęgnujących piersią nie ma potrzeby wykonywania USG piersi, gdyż wyczuwalne w piersiach guzki oceniane są przez pewnych lekarzy jako pokaż fizjologiczny, pochodzący ze kolei hormonalnych towarzyszących ciąży. Jednak fakt istnieje taka, że ani ciąża, ani karmienie piersią nie zabezpieczają kobiety przed nowotworem, i obok wszystkiej kolejnej mamy, tak samo jak u osoby niebędącej w przeważa USG piersi winno być uprawiane rutynowo.

Zespół specjalistów z Naszego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Dzikiego Stowarzyszenia Ginekologów i Położników zaleca, aby u ludzi ciężarnych w wieku powyżej 35 lat USG piersi było dawane w Plus uwielbiaj II okresie ciąży. Oraz u młodszych dziewczyn (poniżej 35. roku istnienia), bez klinicznych objawów choroby piersi także wolny obciążonego wywiadu rodzinnego/genetycznego w charakteru raka piersi należy pomyśleć wykonanie USG piersi oczywiście toż w A szanuj II kwartale ciąży. W sukcesu stwierdzenia poważnych zmian klinicznych w obwodzie piersi (guza, zaczerwienienia lub obrzęku skóry piersi, powiększonych węzłów chłonnych pachowych) wskazane jest wprawdzie wypełnienie każdych koniecznych badań diagnostycznych, jakie zamierzają wykluczyć raka piersi. Uczęszczają do nich: USG piersi, mammografii (z ochroną macicy), biopsji gruboigłowej podejrzanej zmiany piersi i biopsji cienkoigłowej podejrzanych węzłów chłonnych pachowych –wszystko zgodnie ze standardami ważnymi w losie osób niestanowiących w przeważa.

USG piersi – związane z biopsją

Biopsję najlepiej przenosi się pod ochroną USG, bowiem dzięki temu chwyt jest gruntowny i zezwala na dobór najodpowiedniejszej próbki do przeglądania. Liczy na nabyciu podejrzanych cel lub tkanek. W trakcie poszukiwania są one nakłuwane igłą o różnej tuszy i zasysane (aspirowane) do strzykawki. Zarobiony w ów system materiał natrafia na szkiełko, i niebawem do laboratorium, gdzie jest testowany przez patologa. Chirurg że wyciągnąć biopsję cienko- lub gruboigłową w relacji od rozmiaru nieprawidłowej tkanki także jej umiejscowienia.

USG piersi – jak dawać wynik? Klasyfikacja BIRADS
Do gry wyników sonomammografii zużywa się stworzoną przez Narodowe Stowarzyszenie Ultrasonograficzne klasyfikację BIRADS, dzieje się właśnie w Polsce od 2010 roku. Wypracowane wzory na bieżącej klasyfikacji pozwoliły ujednolicić opisy badań ultrasonograficznych piersi i terminologię nieprawidłowych kolei w piersiach. W oceny BIRADS ciągnie się pod uwagę elementy morfologiczne budowy piersi oraz dających w nich złych zmian ogniskowych. Dzięki niej możemy odróżnić zmiany proste od potencjalnie złośliwych. Uczy ona rzadko informacje nt. ryzyka złośliwości zmian ogniskowych i w sukcesie zmian o nietypowym rodzaju propozycje postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Stan piersi można nadawać do samej z 7 kategorii zgodnie z oceną BIRADS:

Kategoria BIRADS-usg 0 – oznacza, że wiadomych jest za grosze. By móc wystawić diagnozę, wartościowe są dalsze badania obrazowe, np. mammografia, USG lub biopsja.
Kategoria BIRADS-usg 1 – oznacza koniec prawidłowy. W pytaniu nie zaobserwowano żadnych poważnych zmian.
Kategoria BIRADS-usg 2 – oznacza, że pytanie wykazałoby łagodne innowacji w piersiach, np. torbiele, gruczolakowłókniaki, tłuszczaki, zmiany zapalne i pourazowe piersi. Zmiany zakwalifikowane do rang 2 nie wymagają przeprowadzania kolejnych badań obrazowych, a jedynie stałe kontrole.
Kategoria BIRADS-usg 3 – oznacza, że badanie wykazałoby zmiany prawdopodobnie spokojne o ryzyku złośliwości grubszym niż 2%. W funkcji od wieku pacjentki oraz jej jedynych preferencji, i również obciążeń rodzinnych specjalista może zalecić kontrolne badanie USG za 6 miesięcy lub biopsję.
Kategoria BIRADS-usg 4 – oznacza, że pytanie wykazałoby zmiany podejrzane, które co właściwość nie mają specyficznych cech nowotworu złośliwego, ale których ryzyko złoślwośc wynosi od 2 do 90%. W takim przykładu obowiązkowe jest wykonanie biopsji cienko- lub gruboigłowej. W funkcji od zysku przedstawiane jest dalsze postępowanie, np. chirurgiczne.
Kategoria BIRADS-usg 5 – oznacza, że badanie wykazałoby zmiany, jakich ryzyko złośliwości wynosi > 90%. W takim przykładu podejmuje się oceny histopatologicznej (biopsja gruboigłowa, mammotomiczna lub zwykła chirurgiczna) oraz onkologicznej i dąży najodpowiedniejszą strategię usuwania.
Kategoria BIRADS-usg 6 – oznacza nowotwór złośliwy, potwierdzony za pomocą biopsji.
Pamiętaj, wykryjesz zmiany nowotworowe na wczesnym poziomie rozwoju jezeli bedziesz systematycznie badała swoje piersi. Rak piersi istnieje w sum wyleczalny, o ile zostanie odpowiednio wcześnie wykryty! Przeanalizuj swoje piersi! Nie oddaj się zaskoczyć rakowi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *