Terapia seksualna- czym jest i na czym polega?

Terapia seksualna- czym jest i na czym polega?

 

Problemy z erekcją doprowadzają do obniżenia jakości związku. Mężczyzna zmagający się z tym wstydliwym kłopotem, nie czuje się pewny siebie i ma obniżoną samoocenę. W takiej sytuacji może zdecydować się na terapię seksualną, która w wielu przypadkach daje znakomite efekty. Zaburzenia erekcji są częstym zjawiskiem u starszych, jak i młodych mężczyzn. Doprowadzają często do wielu kłótni pomiędzy partnerami, a czasem do rozpadu związku. Dysfunkcję stwierdza się, jeśli u mężczyzny pojawia się problem z uzyskaniem czy utrzymaniem erekcji. Impotencja może mieć charakter pierwotny albo wtórny, wiele zależy od tego, czy mężczyzna nigdy nie uzyskiwał prawidłowego wzwodu, czy jednak takie problemy pojawiły się z czasem. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Niektóre z nich wynikają z podłoża fizjologicznego, a inne psychicznego. Najważniejsze jest jednak to, że w obu przypadkach terapia seksualna przynosi zadowalające rezultaty.

Czym jest i jak wygląda terapia seksualna?

Terapia seksualna jest to rodzaj psychoterapii, który skupia się jedynie na problemach w sferze seksualnej. Taka forma pomocy jest polecana nie tylko na męskie, ale także na damskie kłopoty. To świetne rozwiązanie dla par, które chcą znacząco poprawić jakość swoich zbliżeń intymnych. Terapia seksualna zajmuje się wszelkimi dysfunkcjami na danych etapach odpowiedzi seksualnej (pożądanie, podniecenie, plateau, orgazm oraz zakończenie stosunku płciowego). To kompleksowe wsparcie dla osób borykających się z różnymi zaburzeniami, gdyż często powiązana jest również z życiem partnerskim.

W jaki sposób walczyć z zaburzeniami erekcji?

Według specjalistów zaburzenia wzwodu wynikają najczęściej z przyczyn organicznych, a więc powstają przez pewne choroby. Często taka choroba cywilizacyjna jak cukrzyca doprowadza właśnie do powstających dysfunkcji. Ponadto problemy z erekcją mogą pochodzić od chorób serca, czy schorzeń układu nerwowego. Czasem są wynikiem przyjmowania pewnych leków czy też zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. Zdarza się również, że choroby nie mają wcale nic wspólnego z impotencją, a jest ona wywołana jedynie emocjami, z jakimi zmaga się mężczyzna, czyli stresem i niepokojem. Terapia seksualna pozwala więc wpłynąć na psychikę mężczyzny i zmienić jego podejście do spraw seksualnych. Specjalista pomaga również w poprawie relacji pomiędzy partnerami, pokonywaniu trudności w związku, a także w zwiększeniu samooceny lub zaleca leczenie farmakologiczne środkami jak Viagra cena

Sposoby na zaburzenia wzwodu

W skład terapii seksualnej wchodzi wiele różnych metod, które skupiają się na pozbyciu się problemów z erekcją. Lekarz zawsze jednak przed zastosowaniem danej metody przeprowadza dokładną analizę, aby określić przyczynę męskiego kłopotu. W ten sposób sam proces terapii staje się lepiej dopasowany do pacjenta i szybciej przynosi oczekiwane rezultaty.

Psychoedukacja

Specjalista dostarcza parze wszystkich ważnych informacji z zakresu seksualności. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta może więc zrozumieć, jakie czynniki prowadzą do dysfunkcji. Para otrzymuje jedynie prawdziwe informacje, dzięki czemu może zaktualizować swoją wiedzę i wyzbyć się błędnych informacji, czerpanych z mitów o seksie.

Restrukturyzacja poznawcza

Jej celem jest wyeliminowania błędnego myślenia mężczyzny. Niestety mężczyżni często w bardzo niewłaściwy sposób podchodzą do swoich wstydliwych problemów. Metoda ta ma na celu zastąpienie nieodpowiednich myśli, tymi lepiej dostosowanymi do rzeczywistości.

Koncentracja na doznaniach zmysłowych

Mężczyźni zmagający się z impotencją odczuwają silny stres. Skupiają się jedynie na uzyskaniu erekcji. W ten sposób przestają odczuwać przyjemność cielesną, wtedy lekarz zaleca relacje seksualna bez penetracji. Pozwala to skupić się jedynie na wszystkich bodźcach seksualnych płynących ze zbliżenia z partnerką. Brak penetracji pomaga w zmniejszeniu presji i skupieniu się jedynie na przyjemności.

Wykorzystywanych jest również wiele innych metod, takich jak praca nad związkiem. Ważne jest przede wszystkim to, aby mężczyzna zmienił swój tok rozumowania i podejście do swojego problemu. Nie czuł już takiego dużego strachu i niepokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *