Potrzebujesz przedłużenia recepty i nie masz czasu na wizytę u lekarza?

Potrzebujesz przedłużenia recepty i nie masz czasu na wizytę u lekarza?

Leki antykoncepcyjne, na alergię, cukrzycę, nadciśnienie, niedoczynność tarczycy – obecnie już większość z nas regularnie przyjmuje jakieś leki. Moment, w którym odkrywamy, że kończymy właśnie ostatni listek, zawsze jest problematyczny – w końcu kto z nas ma czas jechać do lekarza? Teraz powstało o wiele szybsze rozwiązanie – konsultacja online.

E-recepta online – jak działa usługa?

Wszystko zaczyna się od wejścia na stronę Telemedyk i wybrania odpowiedniej usługi – w tym przypadku będzie to konsultacja lekarska z e-receptą. Zobaczymy formularz, w którym musimy podać nasze dane, chorobę, z powodu której zażywamy leki, nazwę leku i jego dawkę. Do tego formularza należy dołączyć dokumentację, która potwierdza, że przyjmowaliśmy już leki (na przykład receptę). Po wysłaniu formularza skontaktuje się z nami lekarz, który zada nam kilka pytań, a na koniec wystawi e-receptę. Podczas takiej wizyty lekarz może też zinterpretować nasze wyniki badań albo wystawić e-zwolnienie.

Ponieważ do formularza załączamy dokumentację, to cała usługa jest całkowicie bezpieczna – lekarz wie, że zażywaliśmy już dane leki i że dobrze na nie reagujemy. Tylko po takim potwierdzeniu otrzymamy e-receptę.

Medyk online a recepta – czym taka konsultacja różni się od tradycyjnej wizyty?

Pierwsza różnica jest bardzo widoczna – w przypadku konsultacji online nie musimy ruszać się z naszej kanapy albo nawet sprzed biurka w pracy. Wizytę możemy zamówić na naszym laptopie albo smartfonie. Jest to duża oszczędność czasu, dzięki której nie musimy na przykład brać dnia wolnego z pracy i czekać w kolejce do lekarza.

Z kolei recepta online od tej tradycyjnej różni się tym, że nie otrzymujemy od lekarza kartki papieru tylko 4-cyfrowy kod. Możemy go zrealizować w każdej aptece – jest to o wiele prostsze rozwiązanie. Nie musimy się obawiać o zgubienie recepty, a kod możemy otrzymać też sms-em, więc będzie on bezpieczny na naszym telefonie.

E-recepta i lekarz online to udogodnienie, które zostanie z nami na długo

Chociaż często jesteśmy sceptyczni wobec różnego rodzaju nowinek, to do takich jak konsultacje online powinniśmy się szybko przekonać. Wygoda związana z tą usługą może sprawić, że chętniej będziemy konsultować swoje dolegliwości, co może pomóc w wykryciu wielu chorób. Z kolei usługa interpretacji wyników badań może spowodować, że przestaniemy oceniać nasze wyniki na podstawie wiedzy z Internetu. Wszystko to wpłynie na nasz ogólny stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *