Pięć rodzajów wkładek ortopedycznych

Pięć rodzajów wkładek ortopedycznych

Osobom z bólem stóp wkładki ortopedyczne mogą zapewnić dodatkowy komfort i wsparcie, które mogą mieć duże znaczenie. Ortopedyczna wkładka do buta, zwana także wkładką, zapiętkiem lub środkiem, wykonuje wiele zadań dla osób, które mają problemy ze stopami. Zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne i łatwe do zakładania i zdejmowania oraz zapewniały ulgę w bólu. Osoby używające wkładek będą miały bardziej stabilne stopy i będą mogły chodzić lub biegać bez bólu.

Wkładki ortopedyczne i niestandardowe ortezy stworzone z myślą o osobach z problemami stóp istnieją już od dawna.

Niektóre z pierwszych wkładek medycznych zostały opracowane w latach dwudziestych XX wieku. Te wkładki oferują niektóre z tych samych korzyści, ale z niespodzianką. Wkładki są zaprojektowane tak, aby łagodzić ból i ucisk, dzięki czemu nie wymagają operacji. Pacjenci mogą również pracować nad stopami bez konieczności wykonywania operacji.

Jeśli chodzi o zakup wkładek ortopedycznych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Należy wziąć pod uwagę rozmiar stóp osoby noszącej. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar butów danej osoby.

Szukając wkładek ortopedycznych, weź pod uwagę rozmiar buta danej osoby. Wkładka powinna mieścić się wewnątrz buta, a ból pięty i punkty nacisku muszą być podtrzymywane, jeśli to możliwe. Ponadto należy wziąć pod uwagę konstrukcję stopy. Jeśli stopa ma okrągły kształt, but będzie musiał być szerszy na palcach. Jeśli stopa ma kształt gruszki, but będzie musiał być węższy na palcach.

Oprócz tych trzech ważnych punktów, istnieje wiele innych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniej wkładki do butów. Niektórzy ludzie stwierdzają, że odczuwają większy ból w niektórych miejscach palców. Mogą również odczuwać większy nacisk niż inne palce. Często prowadzi to do konieczności stosowania wkładek ortopedycznych. Ważne jest również poznanie przyczyny bólu, aby mieć pewność, że wkładki nie pogorszą stanu.

Dla tych, którzy mają wkładki stabilizujące łuk stopy, istnieje wiele różnych rodzajów do wyboru. Niektóre wkładki ortopedyczne mają podparcie łuku; inni nie. Większość wstawek występuje w jednej z dwóch form: pełnej podeszwy lub skóry jagnięcej. Istnieją również wstawki wykonane z mieszanki pełnej podeszwy i skóry jagnięcej.

Niektóre z przyczyn, które mogą powodować ból stopy i zmiany artretyczne stopy, obejmują: płaskostopie, płaskie podbicia, nadpronację (w kierunku podłogi), wysokie łuki i nadmierne używanie obcasów lub wkładek. W większości przypadków płaskostopie oznacza, że ​​kości nie mają wystarczająco dużo miejsca do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz tego istnieje kilka stóp, które nadmiernie pronują, co ma miejsce, gdy nosisz buty przez kilka mil bez żadnego bólu. Dzieje się tak zwykle, ponieważ łuk stopy przesunął się w zbyt wąską pozycję. Nadpronowanie zwiększa również nacisk na nerwy i powoduje stan zapalny, dlatego tak pomocne są wkładki ortopedyczne.

Wiele osób cierpi na wysokie łuki, dlatego wkładki ortopedyczne są tak przydatne.

Kiedy łuk stopy przesuwa się w kierunku podłogi, ucisk powoduje, że kości ocierają się o siebie. Powoduje to chroniczny ból i zmienia kształt stopy. Wiele z tych osób nie ma wystarczającej ilości miejsca na odpowiednie podparcie łuku butów, dlatego potrzebują specjalnych wkładek, aby łuk stopy był mniej dotkliwy. Istnieje kilka różnych rodzajów wkładek do butów na łuki, w tym:

Poczuj się jak Ty: Wkładki ortopedyczne, które sprawiają wrażenie, jakbyś był zwykle wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy, dlatego są niezwykle wygodne. Materiał bezboleśnie amortyzuje również wstrząsy z odległości kilku mil. Te wkładki pomagają również zapobiegać płaskostopiu, wyrównując powierzchnię stopy. Materiał zmniejsza również stopień rotacji, co oznacza, że ​​Twoja stopa przestanie zapadać się w podłoże podczas chodzenia. Wiele z tych wkładek jest również wodoodpornych, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że zostaną zniszczone podczas kąpieli. Kupując jedną z tych wkładek, upewnij się, że kupujesz odpowiedni rozmiar, aby dobrze pasowała.

Niestandardowe wkładki ortopedyczne: Niektóre osoby cierpiące na dolegliwości stóp uważają, że standardowe wkładki ortopedyczne nie spełniają ich potrzeb. W przypadku tych osób może być konieczne uzyskanie niestandardowych ortezy. Jednak aby to zrobić, muszą znać rodzaj bólu, na który cierpią. Dzieje się tak, ponieważ lekarz będzie musiał znać dokładną przyczynę bólu przed przepisaniem niestandardowej ortezy dla konkretnego problemu. Możesz dostać niestandardowe wkładki wykonane na zamówienie przez kilka firm.

Płaskie stopy: Wiele osób z płaskimi stopami również potrzebuje wkładek ortopedycznych. Dzieje się tak, ponieważ wielu z nich ma problemy ze sposobem, w jaki kształtowane są ich stopy, oraz tym, jak wpływa to na ich zdolność chodzenia. Jeśli masz płaskostopie, być może będziesz musiał kupić specjalne wkładki, aby przeciwdziałać efektom płaskostopia. Możesz również wykonać niestandardowe ortezy, chociaż musisz znać konkretny rodzaj bólu płaskiej stopy, na który cierpisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *