Dietetyka: studia dla każdego?

Dietetyka: studia dla każdego?

Dietetyka to kierunek chętnie wybierany przez maturzystów. Perspektywa pracy z pacjentami oraz otwarcia własnego gabinetu jest dla wielu osób bardzo ciekawa, a w dodatku – dochodowa. Czy jednak dietetyka to studia dla każdego? Kto powinien rozważyć podjęcie nauki w tej dziedzinie, a kto – zrezygnować?

Dietetyka studia pierwszego stopnia – ten chętnie wybierany kierunek przyciąga maturzystów każdego roku. Nauka o racjonalnym żywieniu zarówno ludzi zdrowych, jak i chorych (w tym również będących w trakcie hospitalizacji), jest niezwykle ciekawa, a perspektywy podjęcia pracy są zdaniem wielu naprawdę atrakcyjne. Czy trzeba mieć jednak określone umiejętności lub predyspozycje, żeby zdecydować się na studia dietetyczne? O czym warto pamiętać, wybierając ten konkretny kierunek? Sprawdźmy!

Dietetyka studia – dla kogo?

Osoby aplikujące na dietetykę powinny przede wszystkim interesować się szeroko pojętym żywieniem. Ważną cechą jest również umiejętność współpracy i empatia. Warto, aby potencjalni studenci dietetyki interesowali się też takimi dziedzinami nauki jak chemia i biologia – to z pewnością duże ułatwienie w trakcie studiów, a następnie: wykonywania obowiązków zawodowych. Studia dietetyka są też doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które cechuje duże zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym ludziom. Przypadną do gustu także każdemu zainteresowanemu tematyką zdrowotną oraz naukami medycznymi. Dietetyka studia to po prostu doskonały wybór dla wielu maturzystek i maturzystów.

A kto powinien przemyśleć, czy studia dietetyka to aby na pewno najlepszy wybór?

Dietetyka studia – kiedy warto przemyśleć ten wybór?

Jeśli nie interesują Cię kwestie związane z żywieniem lub nie czujesz, że rola żywieniowego autorytetu to coś, co może być ciekawe w perspektywie długofalowej, rozważ jeszcze inne kierunki studiów. Czasem perspektywa dobrych zarobków po ukończeniu określonego kierunku jest niewystarczająca: istotnym czynnikiem są również zadowolenie z wykonywanej pracy oraz poczucie sensu swoich działań. Przeglądając oferty uczelni, zapoznaj się  ze wszystkimi możliwościami. Sprawdź dokładnie każdy kierunek studiów i rozważ poszczególne opcje kilkakrotnie: może się okazać, że takie dziedziny jak turystyka i rekreacja lub np. coaching są w Twoim przypadku jeszcze trafniejszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *