Co to znaczy być chirurgiem ortopedą?

Co to znaczy być chirurgiem ortopedą?

Być może słyszałeś o ortopedy. Ale czy wiesz, czym zajmuje się ortopeda? Otóż ​​ortopeda to lekarz specjalizujący się w leczeniu zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Ortopeda może leczyć schorzenia kręgosłupa, biodra, kolana, łokcia, dłoni, stopy, szyi i głowy. Chirurdzy ortopedzi również leczą urazy w tych samych obszarach. Czasami ortopedyczne ortopedyczne.

Ortopedzi to wysoko wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia, którzy wykorzystują naukowe techniki i ćwiczenia, aby pomóc pacjentom radzić sobie z problemami z układem kostnym. Często leczą kontuzje sportowe, takie jak zerwane więzadła lub skręcenia mięśni. Istnieje jednak wiele innych schorzeń, które pasują do roli ortopedy.

Ortopeda stosuje różne techniki, aby pomóc swoim pacjentom w leczeniu ich dolegliwości.

Jedną z tych technik są wspólne testy warunków skrajnych. Wykonując fizjoterapię na pacjentach, chirurg ortopeda może dowiedzieć się, gdzie znajduje się problem i co go powoduje. Wtedy ortopeda zaleci zabieg rozciągający, który może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Inna część pracy ortopedy polega na stosowaniu obrazowania zwykłego filmu, aby pomóc mu zdiagnozować problemy. Niektóre z tych metod obrazowania obejmują rentgen, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową (CT), mammografię lub ultradźwięki. Większość ortopedów jest również uprawniona do korzystania z technologii laserowej. Ta technologia istnieje już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno została wykorzystana do https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/ ratowania życia ludzi. Lasery mogą szybko i łatwo zidentyfikować problemy z kośćmi, które nie są widoczne na zdjęciu rentgenowskim, co może prowadzić do operacji, która w ogóle nie rozwiązuje problemu.

Ortopeda jest przeszkolony, aby pomóc swoim pacjentom osiągnąć maksymalne korzyści z wizyt. Niektórzy ortopedzi zapewniają podstawową opiekę, co oznacza, że ​​po prostu leczą problem. Inni lekarze ortopedzi zapewniają swoim pacjentom szeroki zakres usług, takich jak diagnostyka obrazowa i leczenie. Niektórzy z tych lekarzy prowadzą również zajęcia dla kręgarzy, którzy chcą zapewnić podstawową opiekę pacjentom, którzy do nich przychodzą. Ten rodzaj pracy jest ważny dla kręgarzy, ponieważ pozwala im nadal zarabiać na życie, pomagając jednocześnie swoim pacjentom w zaspokajaniu ich potrzeb.

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej spędzają większość czasu na pracy z pacjentami i diagnozowaniu ich problemów.

Niektórzy z tych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej mogą również wykonywać inne zabiegi, takie jak manipulacja kręgosłupa, wymiana stawów i badanie wzroku. Podczas gdy niektórzy ortopedzi wykonują inne zabiegi, takie jak wymiana stawu, w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, większość chirurgów wykonuje wszystkie zabiegi chirurgiczne w jednym gabinecie. W ten sposób chirurg jest w stanie zapewnić lepszą opiekę swoim pacjentom i zmaksymalizować produktywność.

Jeśli Twój lekarz podejrzewa złamanie, pierwszą rzeczą, jaką zrobi, jest zebranie pełnego wywiadu medycznego, wykonanie badania, zlecenie badań, takich jak prześwietlenia rentgenowskie i tomografia komputerowa, i wysłanie do ortopedy. Chirurg zdecyduje wtedy, czy konieczna jest operacja, aby rozwiązać problem. Jeśli tak, chirurg wyznaczy datę operacji. Wielu chirurgów wymaga, aby wszyscy potencjalni kandydaci do operacji mieli prześwietlenia rentgenowskie przed ustaleniem terminu; ma to na celu wykluczenie wszelkich możliwych uszkodzeń kości, których nie zaobserwowano przy użyciu promieni rentgenowskich. Chirurg omówi również konsekwencje złamań kości, zanim wyznaczy termin operacji.

W trakcie tego procesu zostaniesz przydzielony lekarzowi ogólnemu, który będzie Twoim lekarzem podstawowym. Zwykle jest to osoba z ponad dwuletnim doświadczeniem w ortopedii, która ukończyła akredytowaną i zatwierdzoną przez Medical Council of South Africa szkołę medyczną. Te cztery lata szkolenia w szkole medycznej, wraz z rocznym doświadczeniem podyplomowym, to minimalny czas potrzebny do uzyskania kwalifikacji na stanowisko chirurga ortopedycznego w szpitalu w RPA. Uzyskanie pełnego stopnia naukowego w akredytowanej szkole medycznej i przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje do bycia licencjonowanym i wyszkolonym chirurgiem ortopedą zajmuje około czterech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *